תכלס בריאות

צעד 21: מכירים תודה

תודה שבחרתם לקחת חלק בתכלס בריאות ב-21 צעדים.

היכולת להכיר תודה מאפשרת לנו לשים לב לטוב שבחיינו. הכרת תודה לעצמנו, על שעשינו משהו טוב למעננו, משולה לשיח פנימי מכיל וחיובי כלפי עצמנו, ויש לה כוח רב. זרם הפסיכולוגיה החיובית קושר הכרת תודה עם תחושת אושר גבוהה יותר המסייעת לנו לחוות תחושות חיוביות ולייצר חוויות טובות יותר בחיינו, והיא מסייעת בשיפור הבריאות, בהתמודדות עם קשיים ובבניית קשרים חזקים.

בתמונה: עומר בילר, מאפר ואושיית רשת

הכרת תודה מסייעת לבריאות טובה ואושר

במחקר שערכו שני פסיכולוגים אמריקאים התבקשו חברי קבוצת מחקר ראשונה לכתוב דברים שהתרחשו במהלך השבוע ושעליהם הם מודים. חברי קבוצת המחקר השנייה התבקשו לכתוב על דברים יומיומיים שעצבנו אותם או שלא היו מרוצים מהם. לאחר 10 שבועות נמצא כי חברי הקבוצה הראשונה פיתחו גישה חיובית יותר כלפי חייהם לעומת חבריהם מהקבוצה השנייה. התוצאה המפתיעה עוד יותר – חברי הקבוצה הראשונה התמידו יותר בפעילות גופנית וכן הצטמצם מספר הביקורים שלהם אצל רופאים, לעומת חבריהם שהתמקדו ברע בחייהם.

הכרת תודה מסייעת ליחסים טובים יותר

בזוגיות – במחקר של זוגות נמצא כי אנשים שהקדישו זמן להכרת תודה לבני או לבנות זוגם חשו חיוביים יותר כלפיו וגם היו מסוגלים לשתף את בן או בת הזוג בקשיים ובדאגות לגבי מערכת היחסים.

בעבודה – מנהלים שמודים לכפופים להם על עבודה טובה ירוויחו לרוב עובדים שמוכנים לעבוד קשה יותר.

מה עושים?

אמרו לעצמכם תודה, אמרו לגוף שלכם תודה על ששיתף פעולה ולנפש על שעמדה באתגרים חדשים והחליטו אילו צעדים תמשיכו לבצע כדי לשפר את בריאותכם וחייכם.

תודה מאיתנו על שלקחתם חלק בפרויקט הזה, אנו מקווים שנושא הבריאות הטובה והדאגה לעצמכם קיבלו קצת יותר דגש בחייכם. נשמח אם תקדישו רגע להודות לעצמכם על כל מאמץ שהשקעתם למען עצמכם ב-21 הימים האחרונים.